• Konkurs Samorządu Uczniowskiego

• W tym roku SU SP93 ponownie działa w ramach programu wsparcia samorządów uczniowskich SU-w-ak! W najbliższym czasie w naszej szkole odbędą się wydarzenia związane z Miesiącem Zdrowia Psychicznego, na który składają się:

1. konkurs na plakat o tematyce psychologicznej,
            2. tydzień sportów nietypowych (dla klas 4-8),
            3. warsztaty o emocjach w kl. 1-3 (prowadzone przez uczennice klas 7-8).

Informacje na temat konkursu plastycznego:

1. Prace plastyczne będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych i tematycznych:- Klasy 1-3: „Szacunek do siebie i innych”- Klasy 4-6: „Empatia - co to dla nas oznacza?”- Klasy 7-8: „Nie bój się szukać pomocy - wizyta u psychologa lub psychiatry to nie powód do wstydu".

2. Zasady konkursu- praca powinna być wykonana w formacie A3, A4,- praca może być np. dziełem plastycznym lub plakatem informacyjnym zawierającym slogan lub ważną myśl,- prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz klasą ,- na pracach nie powinny znajdować się treści niestosowne(np. wulgaryzmy, obelgi)- prace mogą być wykonane dowolną techniką, poza elementami 3D (np. plastelina)- prace mogą być wykonane samodzielnie lub w zespołach dwuosobowych,- przy wykonaniu prac należy pamiętać o prawach autorskich.

3. Oceny pracNajciekawsze prace zostaną wybrane przez Jury, a laureaci zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami (np. gry planszowe lub vouchery do kina).Z przekazanych prac zostanie przygotowana galeria.

4. Czas trwania konkursu:Podpisane prace należy składać do 30 listopada w pokoju nauczycielskim, prosimy o przekazywanie ich bezpośrednio do p. Kamila Gołdowskiego i p. Dominiki Baczyńskiej.

• Piłkarski konkurs na Dyktanda.pl

• Za kilka dni cały świat opanuje mundialowa gorączka. Już teraz piłkarskie święto zawładnęło myślami niejednego kibica. A gdyby tak przelać je na papier? I dodatkowo połączyć przyjemne z pożytecznym? Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl daje taką możliwość, organizuje bowiem konkurs dla kibiców!

Całość składać się będzie z dwóch etapów. Najpierw, w fazie grupowej, każdy miłośnik piłki nożnej będzie mógł podzielić się swoimi przewidywaniami lub marzeniami - czyli przygotować dyktando opowiadające o dowolnym meczu polskiej reprezentacji na tegorocznym mundialu. Swoje prace można przesyłać tutaj: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/napisz-dyktando-na-mistrzostwa-swiata

Następnie, w każdy dzień przed meczem polskiej reprezentacji, rozgrywany będzie finał, polegający na rozwiązywaniu zwycięskiego dyktanda o konkretnym meczu naszej kadry.

Zarówno za przygotowanie dyktanda, jak i za prawidłowe rozwiązanie, serwis Dyktanda.pl przewidział nagrody. Zachęcamy zarówno uczniów, jak i dorosłych, do świętowania mundialu również w takiej formie!

• Święto Odzyskania Niepodległości w SP93

• 10 listopada 2022 r. odbyły się uroczyste apele z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali p. Joanna Geringer-Grabda i p. Bartosz Rylski wraz z klasą 5b. Występ miał na celu wzbudzić refleksję w uczniach oraz uświadomić im czym jest Ojczyzna, patriotyzm, wolność. Młodzież recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne, a także Hymn Polski. W trakcie apelu uczniowie klas 1-3 zaśpiewali przygotowane przez siebie piosenki o tematyce patriotycznej. Był to wyjątkowo udany dzień. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że wolność jest ważna. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą, sztuką oraz tradycjami.

• Patriotyczne kotyliony

• Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Niepodległości 11 Listopada Klub 6 Batalionu Dowodzenia zapraszamy do udziału w patriotycznym działaniu artystycznym. Akcja fotograficzna PATRIOTYCZNE KOTYLIONY potrwa do 10 listopada. Zadaniem jest wykonanie biało-czerwonych kotylionów oraz zrobienie zdjęcia samym kotylionom lub zapozowanie do zdjęć rodzinnych, klasowych lub selfie, a następnie przesłanie ich na adres: klubwojskowy6bdow@gmail.com

UWAGA! Przesłanie zdjęć do organizatorów jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku pozujących osób.

Zachęcamy również, aby przesłać zdjęcia* do p. Iwony Dyczkowskiej (iwona.dyczkowska@sp93krakow.edu.pl) lub p. Moniki Krzemińskiej (monika.krzeminska@sp93krakow.edu.pl) – stworzymy galerię, która będzie wspaniałą pamiątką Waszego zaangażowania w tą patriotyczną akcję!

*Prosimy o wysłanie zdjęć tylko przez te osoby, których rodzice/opiekunowie wyrazili w Szkole zgodę na udostępnienie wizerunku dziecka.